Langeo

Přeskočit na: Obsah


Poctivé překlady, korektury a tlumočeníZ kolika znaků a normostran se skládá váš dokument?

12.6.2012

Počet normostran

Cena překladu a korektury se odvíjí od počtu znaků a normostran (NS). Jedna normostrana je text o rozsahu 1 800 znaků včetně mezer. Jak ale zjistíte počet znaků v textu?

NOVINKA! Počítejte znaky a normostrany v aplikaci LANGEONE!

Cenová kalkulačka

Jednou z možností, jak se můžete dopátrat nejen počtu znaků, ale také množství normostran a celkové ceny, je provést výpočet přímo na našich stránkách v cenové kalkulačce. Ta umožňuje zjistit výsledné počty ihned  po výběru požadované služby (překlad, soudní překlad, korektura), termínu vyhotovení (standardní, expresní, ambulantní) a vložení zdrojového textu.


Microsoft Word 1997 – 2003

V otevřeném dokumentu vybrerte záložku Nástroje a poté zvolte Počet slov. Zobrazí se tabulka, kde vyhledejte řádek Znaky včetně mezer. Počet znaků vydělte číslem 1800 a výsledný počet normostran je na světě.


Microsoft Word 2003 a vyšší verze

Počet znaků se skrývá pod záložkou Revize. Po kliknutí na Počet slov už můžete vydělit znaky včetně mezer číslem 1800 pro výpočet množství normostran.

Ať už potřebujete překlad do angličtiny, francouzštiny nebo překlad do češtiny, cena bude vždy počítána z počtu znaků přeloženého dokumentu. Pokud se tedy jedná o překlad z angličtiny do češtiny, celková cena bude vypočítána z počtu normostran českého textu zaokrouhlených na 0,5 NS nahoru.


Články

Předchozí další články Další

Odeslání odkazu na zobrazenou stránku na e-mail

Všechna pole označená * jsou povinná

*

*

Zavřít okno